Registrace uzavřeny

Kachlová kamna s ležením a ručně zdobenou keramikou.

Popis

Kachlová kamna s vyhřívaným ležením a ručně zdobenou keramikou. Zákazníci zvolili modrou glazuru hladkých kachlů a na ozdobu římsu a pásek s názvem Flora. Vzor Flora na římse i pásku namalovaly jedny šikovné ruce v keramické dílně nedaleko Bechyně. Srdcem kachlových kamen je topeniště Hoxter, ležení je vybudováno z tahového systému Wolfshöher a zaklopenou ruční cihelnou dlažbou. Cihelná dlažba je zapuštěna a hrany ležení jsou zaobleny.

Zelená kachlová kamna

Popis

Akumulační sálavá kamna v krásné roubence.

Pokojová kachlová kamna

Popis

Pokojová kachlová kamna s vařením s teplovodním absorbérem pro vytápění celého domu

Secesní sloupová kamna

Popis

Tato kamna jsou hlavním zdrojem vytápění v rodinném domě s akumulací 24hod. Kachle jsou mačkané do originálních sádrových forem z roku 1921.

akumulační krb

Popis

akumulační krb jako druhý zdroj vytápění v rodinném domě

Sloupová kamna s malovanými kachlemi

Popis

Sloupová sálavá kamna s malovanými kachlemi

Pokojová kachlová kamna

Popis

Pokojová kachlová kamna s kamnovou vložkou a šamotovým akumulačním výměníkem.

Kachlová kamna s ležením

Popis

Kachlová kamna s vyhřívaným ležení, sálavou stěnou do koupelny a absorberem pro ohřev vody do otopné soustavy, samostatně stojící stolový sporák Topeniště HOXTER SF 31.40, tahový systém Quickbrick, kachloví HEIN, regulace hoření Timpex REG 220, sporák Řehulka SALZBURG, absorber Solar Plus

Akumulační kamna s teplovodním výměníkem

Popis

Akumulační kamna s vyhřívanou lavicí. Topidlo je osazené zplyňovací krbovou vložkou Mijori W400 s externím teplovodním výměníkem. Vysokou akumulační schopnost topidla zajišťuje zálivka mastkovou maltou. Hoření je kompletně řízeno automatickou regulací s lambda sondou, včetně snímání údajů o dodávaném výkonu pro teplovodní systém. Topidlo je možné nastavit do režimu topení bez vody s odpojeným teplovodním systémem.

Akumulační kachlová kamna

Popis

Topeniště kamnová vložka Brunner HKD 5.1, vytápěná lavice, kamna vytopí bez problémů srub i s podkrovím, teplo samovolně prostupuje po schodišti do podkroví.

Organická kamna

Popis

Kamna organických tvarů s troubou na pečení, lavicí a s tahovým systémem s teplovodním absorbérem v zápecí.

Kachlová kamna s ležením

Popis

Kachlová kamna s kamnovou vložkou Brunner HKD 4 a takovým systémem KMS. Kachle MK Profi lahvová zelená.

Těžká akumulační kamna Švýcarsko

Popis

Těžká akumulační kamna skládající se z vložky Hoxter HAKA 37/50GN a pěti metrů těžkého akumulačního tahu KMS 300. Plášť je tvořen převážně z kachlů MK Profi v barvě lahvová hnědá a zlatý dub (kachle vzor Švýcarsko, Hladká, rohy Bohemia, zdobné pásky Bohemia, záklopy RH-RK) a omítaným soklem doplněným kachlovým okopovým páskem. Kamna jsou napojeny na automatickou regulaci hoření Timpex.

Kachlová kamna s ležením

Popis

Kachlová kamna s ležením, přepínání ležení/tah Moritz-klapkou, biotopeniště stavěné, dveřní Modul Řehulka, kachloví K&K Poker

Pokojová kachlová kamna

Popis

Pokojová kachlová kamna s kamnovou vložkou a šamotovým akumulačním výměníkem.

Akumulační kachlová kamna v kombinaci s teplovzdušným vytápěním

Popis

Akumulační kachlová kamna, kombinovaná s teplovzdušným vytápěním . Kachle ručně modelované s glazurou slonová kost lesk a holubičí šeď.

Akumulační kamna s teplovodním výměníkem a tahovým systémem

Popis

Akumulační kamna s teplovodním výměníkem a tahovým systémem. Kamnová vložka je napojena na akumulační nádrž. Z akumulační nádrže je vytápěn celý dvou patrový dům. Celý systém je ovládán regulací hoření EQ. Regulace též ovládá i záložní elektrický kotel.

Omítaná kamna se sporákem ve slaměném domě

Popis

Sálavá kamna určená pro vytápění celého domu s litinovou vložkou firmy Leda, vestavěným absorberem pro ohřev teplé vody a samovolným hypokaustickým vytápěním 6 metrů vzdálených místností. Součástí kamen je stolový sporák od firmy Řehulka.

Akumulační kachlová kamna

Popis

Kamnová vložka HKD 5.1, vytápěná lavice, pečící trouba JOKR, kachle z Bechyně, vytápí jako hlavní zdroj nový patrový dům krátkým teplovzduchem na schodiště.

Kamna a sporák

Popis

Tady otázka jestli topit nebo vařit je vyřešena. Akumulační pokojová kamna a kachlový sporák na vaření. Obě topidla jsou napojena na samostatný komín a tak je možné v nich topit dle potřeby i současně. Kamna pohani šamotové BIO topeniště s individuálním tahovým systémem od kterého se zároveň ohřívá hypokaustová stěna v koupelně. Kamna a sporák zdobí rustikální kachle Šneky od MK Profi v odstínu Staromodrá.

Kamna se skrytým přikládáním z chodby

Popis

Těžká akumulační kamna skládající se z kamnové vložky Hoxter SF 37/50 a šesti metry těžkého akumulačního tahu KMS 300. Plášť je tvořen z kachlů MK Profi v barvě bílá lesklá (kachle vzor Kaplička, záklopy a sokly RH-RK) a omítanou předsazenou lavicí zaklopenou masivní dubovou deskou. Zvláštností kamen je přikládání z přilehlé chodby (zákazník měl požadavek, že nechce vidět oheň ani ohniště). Přikládací dvířka kamnové vložky jsou proto schována za plechovo-litinová zdobná dvířka fy JOKR. Kamna jsou napojeny na automatickou regulaci hoření Timpex.

Kachlová kamna s troubou ve srubu

Popis

Kachlová kamna s troubou, přepínání trouba/tah přes Moritz-klapku, kování Řehulka, kachloví K&K Poker

Kamna se sporákem

Popis

Akumulační sálavá kamna se sporákem, troubou na pečení, pecí na chleba a s tahovým systémem s teplovodním absorbérem pod zápecím.

sloupová kachlová kamna

Popis

Sloupová akumulační kachlová kamna v netradiční barvě kachloví se stala osobitým doplňkem interiéru. Kamnová vložka HOXTER s akumulačními prstenci, kachloví MK Profi.

Kachlová sálavá kamna

Popis

Kachlová sálavá kamna s prosklenými přikládacími dvířky a pečící troubou, s možností sednout na lavici a nebo ležet na vršku kamen který je prohřátý .

kamna do srubu kolem komína

Popis

Sálavá omítaná kamna s ručně řezanou cihlovou římsou. Spalovací komora Brunner, dva litinové výměníky. Z kamen se dá "vypustit" teplý vzduch k rychlému vytopení dvou ložnic v patře přes pochozí žaluzie.

Sloupová kachlová kamna

Popis

Akumulační sloupová kachlová kamna s keramikou manufaktury Kamnářství Bechyně a krbovou vložkou Brunner.

Rustikální kachlová kamna

Popis

Kamna jsou postavena ve venkovském selském stavení. Kamny jsou vytápěny dvě místnosti, ložnice a dětský pokoj. Obě místnosti jsou propojeny tahovým systémem, takže je všude příjemné teplo. Přikládací interval je maximálně jednou za 12 hodin.

Akumulační kamna v roubence

Popis

Akumulační sálavá kamna s dobou akumulace 24 hodin a dávkou paliva cca 15kg. Keramika Hein, topeništěm Hoxter a tahovým systémem. Vytápěné ležení a možnost péci nebo ohřívat a sušit v troubě. O pohodu a správnou funkčnost se stará automatická regulace hoření Timpex.

Mastková akumulační kamna s pečící troubou

Popis

Akumulační kamna akustone Fbx s mastkovým topeništěm a troubou jsou elegantním spojením požitku z ohně a vášně ke kulinářskému umění. Vnější i vnitřní konstrukce kamen je vyrobena z přírodního materiálu se schopností akumulace tepla více než 24 hodin. Jedním z klíčových benefitů je nízký nominální výkon kamen do 3 kW, který vytváří optimální tepelnou pohodu v celém domě. Kamna byla instalována v nízkoenergetické dřevostavbě jako dominanta hlavního obytného prostoru. Přírodní povrch kamen vytváří unikátní hru barev a stínů, která je v každém okamžiku dne jiná.

Modrá kamna pro celý dům

Popis

Topidlo propojuje přízemí i první nadzemní podlaží a je vpravdě kachlovým a šamotovým srdcem elegantního moderního rodinného domu pro mladou rodinu. Prostornému obývacímu pokoji spojenému s kuchyní vévodí decentní těleso kachlových kamen tvořené několika harmonicky zaoblenými rovinami. Kombinace polomatné modré glazury s omítanými plochami podtrhuje příjemný pocit lehkosti a stylu. V rohu sousední místnosti, v pracovně domácího pána, najdeme štíhlé jednoduché kachlové těleso decentně zdobené jednou řadou gotických vzorů s elegantní římsou. Přímo nad obývací místností se nachází dětský pokoj, který je vyhříván pomocí hypokaustu (uzavřený teplovzdušný systém) skrze velkorysou omítanou topnou stěnu . Díky tomuto uspořádání je z jednoho ohniště vytápěn prakticky celý dům.

Třístranný krb s kamenným obkladem

Popis

Sálavý krb s krbovou vložkou Hoxter UKA 56/50/56/52 h.

Akumulační kachlová kamna

Popis

Akumulační kachlová kamna s topeništěm Hoxter a keramikou HEIN. Tahový systém cca 4,5m. Doba sálání 12-18hodin (potvrzeno zákazníkem)

Kachlová kamna se sporákem

Popis

Kamna s kachlemi Hein, Jádro tvoří Hoxter haka 37/50GN a Ortner KMS300.

Kamna se sporákem a ležením

Popis

Kamna se sporákem a ležením

Moderní sálavá kamna s vyhřívanou lavičkou

Popis

Moderní sálavá kamna s vyhřívanou lavičkou s velkoplošnou keramikou. Topeniště Ortner s tahovým systémem KMS300.

Akumulační krb s vyhřívanou lavicí

Popis

Akumulační krb s průhledovou vložkou Brunner a tahovým systémem, který vyhřívá lavici. Velkoplošné kachle z keramické manufaktury Kamnářství Bechyně a omítka Fresco v odstínu břidlice.

Moderní rohový krb s akumulačními prstenci

Popis

Moderní rohový krb s krbovou vložkou a akumulačními prstenci. Krbová vložka má výsuvná dvířka a odkouření je řešeno pomocí akumulačních prstenců, které zaručují dlouhou akumulaci a předání tepla do obestavby krbu. Krbová vložka s rohovými dvířky je obezděna šamotovými deskami. Vedle krbové vložky je kovový dřevník sloužící jako odkládací prostor. Celá stavba společně s přilehlou zdí je opatřena pohledovou stěrkou, která bezvadně zapadne do interiéru této místnosti.

Krb s kamenným soklem a lakovaným plechem.

Popis

Krb s kamenným obkladem a lakovaným plechem. Vložka Ecka 60/35/45lh.

Kachlový krb EXPOSI

Popis

Kachlový krb s krbovou vložkou Brunner a designovou keramikou Exposi z keramické manufaktury Kamnářství Bechyně

Kachlový krb

Popis

Teplovzdušně akumulační kachlový krb s bočním prosklením.

Akumulační krb

Popis

Malý akumulační krb

Moderní akumulační krb

Popis

Zbourání starého nefunkčního krbu a nahrazení za akumulační krb s vložkou Romotop a sadou akumulace Mammoth. Doba sálání 12 hodin po vyhasnutí.

Moderní sálavý krb

Popis

Moderní sálavý krb. Krbová vložka Romotop Dynamic. Kombinace keramiky Hein, omítky a kamenného obkladu.

akumulační krb

Popis

HAKA 67/38, svislé tahy nad krbovou vložkou, hypokaustem vyhřívaná lavice

Portálový teplovzdušný krb

Popis

Portálový kachlový krb z mramoru Verde Guatemala

Teplovodní krb

Popis

Teplovodní krb s teplovodní vložkou HOXTER. Jednoduchý moderní design podtržený kompozicí rámečků dřevníku a ventilačních lišt. Povrch krbu z velkoplošného keramického obkladu. Krb natápí akumulační nádrž a slouží jako sekundární zdroj topení v domě.

Teplovzdušný krb v pivovaru

Popis

Teplovzdušný krb je tvořen vložkou Hoxter HAKA 63/51 s teplovzdušnou hlavicí. Vložka je obezděna omítaným konstrukčním pláštěm doplněným kachlovým od MK Profi v barvě medová lesklá (zdobné pásky Bohemia, záklopy RH-RK, okopové pásky). Krb je doplněn lavicí s prostorem na dřevo. Stavba je součástí oblíbené pivovarské restaurace v Blatné.

Kachlový akumulační krb

Popis

malá sálavá kachlová kamna na chalupě v jižních Čechách

Teplovodní krb v roubence

Popis

Teplovodní krb Hoxter v roubence. Obklad kamenem. O regulaci a správné hoření se stará automatická regulace Timpex.

Teplovzdušný krb s částečnou akumulací

Popis

stavba teplovzdušného krbu s částečnou akumulací, dřevěné lavičky na sezení si na přání dodá zákazník

Rohový krb s nerezovým komínem

Popis

Teplovzdušný krb s topeništěm Hoxter a lavičkou.

Akumulační kachlový krb

Popis

Kachlový akumulační krb je tvořen vložkou Hoxter HAKA 37/50GN, sadou akumulačních prstenců a kombinovaným kachlovým a omítaným šamotovým pláštěm. Krb je doplněn vytápěnou lavicí s kachlovým záklopem. Kachle jsou o firmy Hen v barvě pomněnka matná a krémová matná (vzor Klasik hladká, záklopy Gotik, sokl Vento). Plášť je ze zadní strany doplněn mřížkami pro možnost rychlého teplovzdušného „natemperování“ budoucí oddělené chodby (půlka kamen bude v jídelně a zadní půlka v budoucí oddělené chodbě.

Akumulační krb

Popis

Malý akumulační krb, krbová vložka Jotul I 400FL, má přesný výkon na vytopení malé rekreační chaty. Regulace Timpex Eco, optimalizuje proces hoření.

Akumulační krb v originálním tvaru

Popis

Akumulační krb s krbovou vložkou Hoxter a akumulačním tahem Ortner KMS. Originální tvar krbového tělesa je tvarován hlínou, finální povrchová úprava omyvatelnou barvou Zero Renotop Metallic.

Moderní kachlový krb s ležením

Popis

Moderní kachlový krb s ležením v tradiční roubené chalupě.

teplovodní krb

Popis

teplovodní krb který je hlavní zdroj vytápění v rodinném domě po rekonstrukci

Třístranný krb se stěrkou

Popis

Sálavý krb s krbovou vložkou Hoxter Uka 69/48/69/51 h.

Teplovodní krbová vložka

Popis

Realizace obestavby tepolovodní krbove vložky v dřevostavbě RD Rýmařov jako hlavní zdroj tepla

Akumulační krb

Popis

Akumulační krb osazený krbovou vložkou Jotul I 570 FL. Přes strop se teplým vzduchem přitápí chodba v podkroví.

Sporák s teplovodním výměníkem

Popis

Kachlový sporák s teplovodním výměníkem, s kachlemi od firmy Hein a kováním od firmy Řehulka

Kachlový sporák s ležením a malovanými římsami

Popis

Kachlový sporák ležením s úložným prostorem. Malované římsy od MK Profi a kování Řehulka.

Kachlový sporák s kamnovcem a dvěma troubami

Popis

Tento kachlový sporák má nejen dvě trouby, ale také kamnovec a možnost vytápění sálavých kamen v sousední místnosti. Kachle Hein, kování Řehulka.

Kachlový sporák

Popis

Kachlový sporák, Kachle z dílny Kamnářství-Bechyně, ručně malovyný pásek Flora. Rám, plotna a trouby JOKR.

Sporák s kamny na faru

Popis

Tento projekt by měl správně patřit do dvou kategorií zároveň, tedy jak do sporáků, tak do kamen. Kategorie sporáků byla zvolena hlavně proto, že jakkoli je sporák velmi subtilní - tento dojem jistě umocňuje jeho dispozice na litinových nohách, přesto na sebe zcela strhává pozornost. Na přítomnost kamen vlastně upozorňuje pouze malá kachlová stěna kolem přikládacích dvířek. Celá další "kamnová technika" je skryta jednak pod ležením (chcete-li pod pecí) odkud "prorůstá" dále do ložnice. Systém kamen a sporáku tak kromě pokoje pro hosty, odkud se přikládá, vytápí právě ještě obytnou kuchyň a ložnici. Samostatné sporákové ohniště umožňuje pohodlné vaření kdykoli během roku, tedy i mimo běžnou topnou sezónu. Topidla se nacházejí v objektu bývalé vesnické fary, design je cíleně střízlivý, záměrem investora bylo, aby stavba nebyla nikterak dominantní a hodila se dobře do starého venkovského domu.

Sporák s ležením do penzionu

Popis

Sporák s jednou pečící troubou vedle topeniště, druhou v kobce a s měděncem. Vyhřívané ležení tahovým systémem.

Sporák v zahradním domečku

Popis

Vařím, peču a dělá všem radost. :)

Sporák na chalupu

Popis

Kachlový sporák s ležením. Ležení je vyhřívané pomoci kouřovodu. přebytek výkonu ležení lze odvětrat do sousední místností. Kachle Žlábky od MK Profi v odstínu Staromodrá, kovaní Zikmund - Havelka.

Kuchyňská kamna stolová

Popis

Kuchyňský sporák stolový. Kování fa Řehulka, kachle MK Profi Glazura Staromodrá.

Sporák ,,Modrý sen,,

Popis

Kachlový sporák který upoutá pozornost nejen svou velikostí ale i funkčností. Ekologické spalování zajišťuje topeniště Umwelt Plus. Pro lepší a rovnoměrnější prohřívání ležení šamotový tah je doplněn hypokaustem. Kování Rustika od Řehulka. Jednoduchý vzhled hladkých kachlů zpestřuje zdobena římsa a sokl Romance od MK Profi. Reliéf římsy a soklu ještě víc zvýrazňuje transparentní glazura Staromodrá.

Kachlový sporák s ležením

Popis

Sporák s ležením byl navržen tak, aby splnil požadavek zákazníka na maximálně efektivní využití prostoru. Sjednocením elektrického sporáku s klasickým sporákem na dřevo, troubou integrovanou do vyhřívaného ležení, bylo dosaženo velké úspory prostoru.

Kachlový sporák s vyhřívaným ležením uprostřed lesů

Popis

Kachlový sporák s vytápěným ležením si majitelé užívají v hájence uprostřed lesů. Protože jsou všude kolem lesy, zelené kachle na sporáku byly pro majitelku jasnou volbou. Kombinace mechově zelené glazury s odstínem slonové kosti je opravdu líbivá. Kamna zdobí kachlový pásek s jemnými kvítky a názvem Flora. Vytápěné ležení je tvořeno tahovým systémem Wolfshöher a je zaklopené cihelnou dlažbou. Pohodlně se na něj vejde celá rodina.

Sporák s vytápěným ležením

Popis

Sporák s kováním Řehulka, kachlovím HEIN a vytápěným ležením.

Kuchyňský sporák s ležením

Popis

Kuchyňský sporák s ležením umístněný do roubené chalupy, použité kování od f. Jokr a kachle K+K Poker, na sporáku se dá vařit a péct různé pokrmy.

Modrý sporák na Šumavě

Popis

Kachlový sporák s jednou troubou je vystavěn z kachlů Hein v barvě Staromodrá (vzor Copánek, Klasik hladká, záklop Harmonie). Sporákové kování je použito od firmy JOKR - vzor Linea.

Kachlový sporák s ležením

Popis

Klasický sporák v netradičním pojetí...

KACHLOVÝ KUCHYŇSKÝ SPORÁK

Popis

Na staré vesnické usedlosti vznikla po citlivé rekonstrukci krásná kuchyně. A co by to bylo za kuchyni bez klasického kachlového sporáku. Je standardně vybaven plotnou a troubou a bez problémů se na něm dá uvařit pro 8 – 10 lidí. Mimo vaření samozřejmě plně vytápí celou prostornou kuchyň. Jen si to představte, je únor, všude kolem ta správná zima se sněhem a Vy přijdete promrzlí do vyhřáté kuchyně a paní domu právě vyndává z trouby dozlatova na dlouhém ohni upečenou husičku. Cítíte tu vůni, co se rozlévá po celém domě? Zelíčko a veliké poctivé drbáky? Hmmm…

Kachlový sporák

Popis

Dvoubarevný sporák, kachle z dílny Kamnářství-Bechyně, rám plotna a trouby JOKR. Přívod vzduchu pro hoření z exteriéru.

Kachlový sporák

Popis

Kachlový sporák. Kachloví Bella K&K Poker, kování Řehulka.

Dvoubarevný sporák

Popis

Kachlový sporák s troubou a kamnovcem. Kachle od firmy Hein .

Celokachlový sporák

Popis

Celokachlový sporák v kachloví HEIN a glazuře pomněnka lesklá. Kachle na kobce obohaceny motivy ptáčků. Sporák je náhradou původního topidla v chalupě, kde je celoročně využíván. Topeniště má letní a zimní rošt. Kování JOKR série Line včetně krycích dvířek úložného prostoru pod kobkou.

Kachlový sporák s ručičkami

Popis

Kachlový sporák s ručně mačkanými kachlemi. Zajímavostí toho to sporáku jsou otisky rukou v kachlích celé rodiny zákazníka. Sporák je takto zpečetěn pro příští generace.

Kachlový sporák

Popis

Kachlový sporák s nikou na dřevo a s teplovodním krbem.

Kachlový sporák

Popis

Kachlový sporák s kachlemi z keramické manufaktury Kamnářství Bechyně. Kachle o výšce 28 cm se stékanou glazurou.

Malý sporák v rekreační chalupě v Beskydech

Popis

Sporáček postavený tak, aby hlavně sloužil, netváří se hogo-fogo, ale svůj účel aby poskytl místo k vaření,pečení a aby hřál splní beze zbytku.

Kuchyňský kachlový sporák

Popis

Kuchyňský kachlový sporák pro úpravu pokrmů

Sporák s "pípou"

Popis

Kachlový sporák s dvěma troubami je vystavěn z kachlů MK Profi v barvě pomněnka + bílá kanta (vzor Kanta, záklopy RH-RK). Sporákové kování je použito od firmy JOKR - vzor Linea.

Těžký akumulační sporák s hypokaustem

Popis

Sporák určený pro letní i zimní provoz s bio ohništěm a akumulačním šamotovým výměníkem, který zajišťuje jak vytápění chodby, tak ohřev hypokaustu pro vytápění horní místnosti. Použité kachle pocházejí z roku 1906.

Kuchyňský kachlový sporák

Popis

Kuchyňský kachlový sporák

Zahradní krb

Popis

Zahradní krb s udírnou a žulovým pracovním stolem.

Venkovní Kuchyně

Popis

Otevřený krb s udírnou, varnou plotnou a troubou.

Venkovní kuchyně s pizza pecí

Popis

Na přání zákazníka jsem vystavěl otevřený zděný krb s napojenou prefabrikovanou pizza pecí Fornace. Stavba je doplněna uzavíratelnými prostory pro kuchyňské vybavení a prostorem pro dřevo.

Kachlová kamna vytápěná ze sousední místnosti sporákem

Popis

Tato kachlová kamna jsou vytápěna u topeniště Umwelt ze sporáku v sousední místnosti. Klapka reguluje tok spalin. Z pláště kamen je hypokaustem vytápěná sálavá stěna v sousední místnosti.

Kombinace sporák a akumulační kamna

Popis

Kachlový sporák, vaří,peče, kování JOKR, veškeré kachle z dílny Kamnářství -Bechyně, kamnová vložka v druhé části topidla Brunner-HKD 6.1 bez problému vytopí rekreační bungalov, a individuálně stavěný tahový systém vydrží den až dva sálat naakumulované teplo.

Kombinace sporák s ležením a s udírnou

Popis

Kachlový sporák vytápí klasicky trouby, nebo může vytápět ležení i s lavicí, nebo můžeme kouř pustit do udírny. Ovládání soustavou dvou klapek. Kachle MK-Profi Horní Planá, veškerá dvířka a trouby z dílny JOKR.

Kachlový sporák s ležením a krbem

Popis

Kachlový sporák s jednou troubou a teplovzdušným krbem. Za sporákem je ležení s úložným prostorem. Vedle plotny je praktická odkládací plocha. Na ležení jsou dva výlezy, jeden od krbu, druhý vedle kobky. Kachle Hein. Krbová vložka Jotul.

Otevřený krb, sporák a pizza pec ve sklepě

Popis

Otevřený krb, sporák a pizza pec ve sklepě. Kování Řehulka a splněn speciální požadavek na troubu, aby se v ní dala upéct krůta.

Zahradní kuchyň

Popis

Kuchyňský zahradní sporák s udirnou.

zahradní kuchyně

Popis

zahradní kuchyně se stolovým sporákem, krbem a udírnou

Mastkový krb s dvojím topeništěm

Popis

Akumulační kamna akustone F-2D s oboustranným mastkovým topeništěm dokonale zapadají do elegantního interiéru, kde tvoří propojení mezi kuchyní, chodbou a obývacím pokojem. Promyšlené umístění kamen a volba oboustranného topeniště umocňuje požitek z hořícího ohně. Originální řešení nerezového komínu vytváří jedinečný designový a funkční prvek prostoru. Vnější i vnitřní konstrukce kamen je vyrobena z přírodního materiálu se schopností akumulace tepla více než 24 hodin. Jedním z klíčových benefitů je nízký nominální výkon kamen do 3 kW, který vytváří optimální tepelnou pohodu v celém domě.

Kachlová kamna s vyhřívaným ležením a tradiční kuchyňský sporák v jednom

Popis

Kachlová kamna s vyhřívaným ležením a s tradičním kuchyňským sporákem na dřevo v lahvově zelené glazuře. Teď pár detailů o realizaci: Topeniště Brunner HKD 2.2 XL, tahový systém Wolfshöher, který vyhřívá ležení o velikosti 2 x 3 m. Ležení je zaklopeno ruční cihelnou dlažbou. Keramické kachle v lahvově zelené glazuře pochází z Bechyně, na sporáku se nachází římsa s názvem Bella. Hladké kachle jsou o rozměrech 33 x 22 cm. Kování s názvem Rustika má keramické úchytky v černé glazuře. Dřevníky a hrany sporáku jsou oblé, což působí tradičně a původně.

REKONSTRUKCE LUXUSNÍCH SLOUPOVÝCH KACHLOVÝCH KAMEN

Popis

Topidlo z období přelomu 19. a 20. století patřilo do luxusní řady nabídky továrny na kachlová kamna L. & C. Hardtmuth České Budějovice. Nevhodným provozem bylo značně poškozeno, hlavně v oblasti ohniště byla většina kachlů popraskaných, roztržené byly i středové římsy. Výsledkem komplexní rekonstrukce, kdy bylo topidlo postupně úplně rozebráno, převezeno do dílny a po rozsáhlých opravách a retuších keramických i kovových částí znovu na stejném místě postaveno, je opět reprezentativní plášť, staronová ozdoba administrativního kontaktního místa. Kamna už ale nemohou být vystavena tepelnému namáhání z klasického ohniště, energetickým zdrojem je proto nově elektřina. Plášť však ohřívá vytápěný prostor sálavým teplem stejně jako dříve.

Pizza pec v restauraci

Popis

Pizza pec Ortner v restauraci realizováno včetně komína. Denně 100-150ks pizzy. V provozu třetí rok bez závad.

Zahradní krb s udírnou

Popis

Zděný zahradní krb s udírnou a grilovacím roštem.

Třístranný, plynový krb

Popis

Krb s krbovou vložkou na plyn od firmy Kalfire.

Rekonstrukce sloupových kachlových kamen se středovou římsou z období začátku 20.století

Popis

Topidlo prošlo po letech fungování zásadní rekonstrukcí. Celá kamna byla postupně šetrně rozebrána, kachloví bylo dle možností opraveno, chybějící prvky byly doplněny, celkovou opravu si vyžádaly také všechny kované části. Vzhledem ke stáří a stupni poškození keramiky byl pro nové využití topidla v interiéru soukromého bytu zvolen šetrnější provoz ohřevu pláště pomocí elektrických spirál. Topidlo pochází z provenience továrny L+C Hardtmuth České Budějovice.

Otevřený krb

Popis

Drobeček.

Akumulační kamna se sporákem

Popis

Akumulační kamna s kachlemi s matnou glazurou. Kamna mají vlastní sporák s litinovou troubou.

sporák, kamna a hypokaust

Popis

Klasický kuchyňský sporák, kamna se spalovací komorou Brunner a tahovým systémem KMS. V patře v ložnici a v koupelně otopná stěna s hypokaustem (uzavřeným teplovzdušným systémem), chodba vytápěná teplým vzduchem. Koupelna v přízemí vytápěna teplovzdušným výměníkem ze sporáku.

Zahradní kuchyně

Popis

Zahradní kuchyně obsahuje stolový sporák, pec na chleba a pizzu, otevřený krb s otočným grilem a otočným roštem, též výškově stavitelným.

Třístranný, plynový krb s parapetem

Popis

Třístranný krb s krbovou vložkou na plyn od Firmy Kalfire. S masivním parapetem s travertinu a stěrkou imitující beton.

Pro hlasování vyberte 3 projekty z každé kategorie.
ANKETA ZLATÝ PLAMEN

Ještě nevíte, co je anketa Zlatý plamen?

Rádi Vám vysvětlíme její princip.

Cech kamnářů ČR opětovně vyhlašuje „soutěžní hlasování“ o nejzajímavější realizace v několika kategoriích. Níže najdete bližší informace.

REGISTRACE OTEVŘENA

Jste realizátor zajímavého projektu? Vložte svoji „stavbu“…

MÁTE CELKEM 3 HLASY

Každý hlasující má celkem 3 hlasy v každé pořádané kategorii.